FAQ

פתח הכל

+ אני בעל רכב קבוצת שווי 2, ואני משלם כיום XXXX ₪. האם אכן ישנה אפשרות להפחתת המס ולשלם פחות?

לפי תקנות מס הכנסה כיום, מס הכנסה מתייחס לכל השימוש ברכב כשימוש פרטי, ועל כן מס הכנסה גובה ממך את מלוא שווי המס, אלא אם כן אתה יכול להוכיח כי חלק מהנסיעות הינן נסיעות לצרכי העסק..


+ אני נוסע מעט מאד ברכב, האם גם במקרה כזה ניתן להפחית את שווי המס שאני משלם בגין אחזקת הרכב?

לפי תקנות מס הכנסה כיום, מס הכנסה מתייחס אחד הפרמטרים העיקריים לחישוב שווי המס האמיתי , הינו היחס בין הנסיעות הפרטיות מתוך כלל הנסיעות וללא קשר לכמות הנסיעות המבוצעות בפועל..


+ מהם הפרמטרים שבהם מס הכנסה מתחשב, שלפיהם אוכל לשלם מס מופחת?

ככל שכמות הנסיעות העסקיות בחודש גבוהה יותר מתוך סך הנסיעות, כך תשלם פחות מס..


+ רוב הנסיעות שלי הינם נסיעות פרטיות, ורק כ 20% הינם עסקיות. הרכב שלי הוא מדרגה 7 וזקיפת שווי הרכב שלי לצרכי מס כיום 9950 ₪, האם עדיין כדאי לי להוכיח למס הכנסה שישנו אחוז מסויים של נסיעות עסקיות?

ככל שהרכב מדרגה גבוהה יותר, הרי שזקיפת שווי הרכב גדולה יותר, ועל כן גם אם אחוז הנסיעות העסקיות קטן, מאחר שאתה משלם נכון להיום 100% מסך הנסיעות שלך, תוכל לחסוך סכום לא מבוטל ברוב המקרים. תוכל לבדוק זאת במחשבון


+ איך אני יכול לדעת כמה מס חודשי צפוי להיחסך לי?

החיסכון תלוי במספר נתונים, כגון: עלות אחזקת הרכב החודשית, שווי הרכב לצרכי מס, אחוז הנסיעות העסקיות. תוכל לבדוק זאת ע"י הזנת נתונים אקטואליים למחשבון שבאתר מד מס


+ מה עלי להציג בפני מס הכנסה כדי להוכיח את השימוש העסקי ברכב?

לפי פסיקות בית דין , עליך להיות מסוגל להציג בפני מס הכנסה דוח מפורט של הנסיעות העסקיות שלך במידה ותתבקש, כאשר הוא מבוקר וחתום ע"י הממונה שהוגדר ככזה מטעם מקום העבודה.


+ מה הפיתרון שמד מס נותנת לי על מנת שאוכל להוכיח למס הכנסה את כמות הנסיעות העסקיות שלי ולהפחית מס זקיפת שווי רכב?

תוכל להוריד את אפליקציית מד מס אל הסמארטפון שלך. האפליקציה תתעד את הנסיעות העסקיות שלך (אך ורק עסקיות), ותשלח את הנתונים אל השרת שלנו. כשיהיה עליך לדווח למס הכנסה תוכל להיכנס לאתר מד-מס, להוריד משם את דוח הנסיעות העסקיות שלך כולל שווי הרכב, על פי יחס הנסיעות העסקיות שלך בפועל ולהפחית את שווי המס. במידה והתבקשת, תוכל להציג את הדוח בפני מס הכנסה.


+ האם מס הכנסה מכיר בפיתרון שחברת מד מס מציעה על מנת להפחית את המס המשולם על הטבת שווי רכב?

על פי פקודת מס הכנסה, הוצאה המיועדת לייצור הכנסה הינה הוצאה המותרת בניכוי (סעיף 17). מס הכנסה קבע כללים ותקנות לגבי שימוש עסקי ושימוש מעורב, ומכוחם נקבעו תקנות שווי השימוש, ראה פרטים באתר מס הכנסה כתוצאה מפסיקת בתי המשפט, נקבע כי תקנות אלו הינן "חזקה הניתנת לסתירה", בתנאי שהנישום יוכל להוכיח באופן מדוייק את החלוקה בין השימוש העסקי לפרטי חתום על ידי גורם ממונה בחברה. אפליקציית מד מס משמשת ככלי אובייקטיבי ויעיל על מנת לעמוד בנטל הראיה ולהוכיח באופן ספציפי את שווי השימוש העסקי, ולצאת מתחולת התקנות הכלליות של מס הכנסה. ראה מאמר (לינק) בנוגע לכך


+ מהיכן אני מוריד את האפליקציה?

אפשר להוריד את האפליקציה מאתר מד-מס. מי שמחזיק במכשיר אנדרויד יכול להוריד את האפליקציה גם מהמרקט


+ איך אני מתחיל לעבוד עם המערכת?

ראשית עליך להירשם באתר. ולעקוב אחרי ההנחיות ברישום (הרישום חינם וללא התחייבות). לאחר הרישום והתקנת האפליקציה, עליך להפעיל את מד מס בסלולרי. לאחר ההפעלה, בפעם הראשונה יש להזין את הקוד האישי שיישלח אליך ב SMS לסלולרי, וכן את מספר הקילומטראז' הנוכחי של הרכב. בשלב זה סיימת לבצע את התהליך הראשוני ומכאן ואילך בכל תחילת נסיעה יש ללחוץ על כפתור ההפעלה במסך הראשי של אפליקציית מד מס, ובסיום הנסיעה על כפתור הסיום במסך הראשי של האפליקציה.


+ האם יש פרטים נוספים הנדרשים להזנה מלבד הפעלה וסיום של אפליקציית מד מס?

בתחילת כל חודש קלנדרי יש להזין את הקילומטראז' הנוכחי של הרכב המופיע בלוח המחוונים של הרכב, במסך שיופעל אוטומטית בשימוש הראשון שמתבצע במד מס בתחילת כל חודש, וזאת על מנת שהמערכת תוכל לחשב את החלק היחסי של הנסיעה העסקית מסך כל הקילומטרים שהרכב נסע במהלך החודש.


+ סיימתי נסיעה, איך אני רואה את נתוני הנסיעה?

תוכל בכל עת ללחוץ על לשונית ההסטוריה באפליקציית מד מס ולראות את נתוני הנסיעה בשלושת החודשים האחרונים (בחינם). ובמקביל ניתן להוריד את דוחות ההסטוריה מהאתר (בתשלום – לאחר חודש הניסיון חינם) ללא הגבלת זמן..


+ שכחתי להפעיל את מד מס בתחילת הנסיעה, מה עלי לעשות על מנת שהנסיעה לא תחסר לי בדוחות?

ניתן להשלים נסיעה באופן ידני באתר הנהג כאשר הנסיעה שהוזנה ידנית, תקבל סימון בולט


+ שכחתי ללחוץ על כפתור סיום הנסיעה ומד מס המשיכה לפעול, מה עלי לעשות?

ברוב מכשירי הסלולר שבהם אנו תומכים, מד מס תזהה שהמשתמש נמצא באיזור מוגדר ותסיים את פעילותה באופן עצמאי כעבור חצי שעה, במידה וזה לא קרה (במכשירים בהם התכונה אינה נתמכת), ניתן להיכנס לאתר ולתקן את הנסיעה באופן ידני באתר הנהג, כאשר הנסיעה שהוזנה ידנית תסומן באופן בולט.


+ האם שימוש באפליקציית מד מס מפריע לשימוש השוטף בסלולרי?

שימוש במד מס אינו מפריע לשימוש השוטף בסלולרי, ומד מס יודעת לפעול ברקע ולהמשיך לאגור את המידע ללא הפרעה.


+ נגמרה לי הסוללה כאשר לא הספקתי לסיים את הנסיעה, מה עלי לעשות?

במקרה כזה מד מס לא שומרת את הנתונים, ועל המשתמש להזין את פרטי הנסיעה באופן ידני באתר, כאשר הנסיעה שהוזנה ידנית תסומן באופן בולט.


+ האם נדרשת קליטת GPS ואינטרנט ומה קורה אם אין קליטה?

נדרשת קליטת GPS ואינטרנט אך תלוי באיזה שלב בנסיעה מפעילים את מד מס: אם רוצים להפעיל את מד מס בתחילת נסיעה, יש לוודא שנמצאים במקום בו יש קליטת GPS ואינטרנט. ובאופן מעשי קליטת אינטרנט נדרשת רק בתחילת נסיעה. אם נמצאים במהלך נסיעה, והקליטה מפסיקה, כל עוד לא עבר פרק זמן שהוגדר במערכת במערכות בהם יש תמיכה בכך (נכון להיום 30 דקות), למשל בנסיעה בתוך מנהרה, הרי שהמערכת תמשיך בפעילות ותחדש את הקליטה ברגע שיתאפשר, במידה ועבר פרק הזמן הנ"ל, הרי שהמערכת תפסיק את הנסיעה באופן אוטומטי ותחשיב את הנסיעה עד לאותה נקודה כנסיעה שלימה, ובמידת הצורך יש להפעיל מחדש את מד מס. אם נמצאים בסיום הנסיעה כשמפסיקים את מד מס ואין קליטת GPS ואינטרנט, לדוגמא בכניסה לחניון, המערכת תזכור את הנקודה האחרונה בה היתה קליטה, ותשלח את הנתונים לשרת בהפעלה הבאה של מד מס.


+ באילו מכשירים ניתן להפעיל את אפליקציית מד מס?

בבירור מול סרכטה מובייל


+ האם מתוכננות גירסאות נוספות לאפליקציית מד מס?

בהחלט מתוכננות גירסאות נוספות. כבר כעת יש תוכניות עתידיות לשיפורים, ונשמח לקבל עוד חיוויים, הערות והארות על מנת שנוכל לשפר את המערכת לתועלת המשתמשים.


+ כיצד יש לפעול כאשר מחליפים רכב במהלך החודש?

יש להחליף באתר את הרכב הישן ברכב החדש, ובהחזרת הרכב יש להחליף חזרה לרכב הישן


+ כיצד יש לפעול כאשר מחליפים סלולרי במהלך החודש?

בבירור מול סרגטה מט


+ מה עלות השימוש במד מס?

עם הרישום, המשתמש מקבל חודש קלנדרי לניסיון חינם, ולאחר מכן התשלום מורכב מעלות חודשית קבועה לרכב בסך 59 ₪ (לפני מע"מ) שתתחיל להיגבות לאחר חודש הניסיון באמצעות כרטיס אשראי.


+ האם ניתן לעבוד עם מד מס גם כשמדובר בציי רכב

מערכת מד מס מותאמת לעבודה עם ציי רכבים, כאשר לכל נהג יהיה מקום מיוחד באתר לראות את דוחותיו הספציפיים, ולממונה תהיה אפשרות לצפיה בכלל הדוחות. בבירור מול סרגטה נט


+ למי מערכת מד מס מתאימה (שכיר, עצמאי, בעל חברה, סוכנים, הייטק, חברות לזכויות עובדים לבדוק אפשרות שת"פ)

המערכת מייצרת חיסכון במס המנוכה מתלוש השכר של העובד, על כן המערכת יכולה להתאים למעסיקים המעניקים הטבת רכב צמוד לעובדים, ובכך הם יכולים לחסוך בעלות השכר, מבלי לפגוע בנטו המשולם לעובד, או לחילופין להעניק את ההטבה לעובדים מבלי להגדיל את עלות השכר, או לחלק את החיסכון במס בין המעסיק לעובד. המערכת מיועדת לעסקים שעובדיהם משתמשים ברכבים הן לצורך נסיעות פרטיות והן לצורך נסיעות עסקיות, אולם משלמים זקיפת שווי מלאה בגין הרכב. יש להדגיש כי נסיעה מהבית למקום העבודה (המשרד הרשום) ומהעבודה לבית, אינה נחשבת נסיעה "עסקית" לצורך השגת ההטבה. נסיעות עסקיות ייחשבו נסיעות אל הלקוחות ומהם, כדוגמא, נסיעה לצורך מתן שירות באתר הלקוח, הפצת סחורה, פגישות, וכד'. ניתן לקרוא על כך בהרחבה כאן (לינק – נוסיף בהמשך)